سازمان های سرمایه دار

سازمان های سرمایه دار، سازمان هایی هستند که بجای تمرکز بر کمبودها و کاستی های کارکنان، بر قوت ها، قابلیت ها، خوبیها و توانایی های ذاتی آنان تأکید می شود.

امروزه در دوران جديدِ مديريت، مباحثي مانند فشارهاي عصبي و استرس، افسردگي، اضطراب، خشم و نارضايتي شغلي و عدم تعهد سازماني، از مطرح ترين مسائل حوزه رفتار سازماني می باشند. تحقيقات نشان مي دهد در مقاله هاي مديريتي و سازماني واژه هاي با رويكرد منفي (برد و باخت، نارضايتي شغلي، غيبت از محل كار) نسبت به واژه هاي مثبت (شفقت، پرهيزكاري، رضايت شغلي) حدود ۴ برابر بيشتر بكار مي روند.

طبق روانشناسي مثبت گرا که معتقد است نبود بيماري به معناي وجود سلامت نيست، نبود مسائل و مشكلات در سازمان هم به معناي سطح مطلوب عملكرد سازماني نمي باشد.

فرد لوتانز به پيروي از نهضت روانشناسي مثبت گرا (دکتر مارتین سلیگمن)، اظهار كرد كه روانشناسي مثبت گرا نه تنها مي تواند در بهباشی و شکوفایی افراد موثر و مفيد واقع شود، بلكه مي تواند در سطح كلان تر يعني در سازمان‌ها و در دنياي صنعتي و سازماني هم مطرح و بکار برده شود. (رفتار سازمانی مثبت گرا)

 

همانطور که در مطالب قبلی نیز گفته شد سرمايه روانشناختي تمرکز بر صفات و توانمندي هاي مثبت و توسعه يافته كاركنان، مديران و فضاي كلي سازمان است و داراي ۴ متغير خودكارآمدي، اميد، خوش بيني و تاب آوري مي باشد كه به اختصار (HERO) ناميده مي شود.

رشد در سازمانها نیازمند تمرکز جدی بر روی سرمايه روانشناختی است. سرمایه روانشناختی به عنوان مزیت رقابتی پایدار در محیط های پر چالش امروزی سازمان ها است و آمار ها نشان می دهد که قادر است بيش از ۱۰ درصد عملكرد سازمان ها را ارتقا می دهد.

متن كامل اين مقاله را مي توانيد در شماره ۱۲۳و ۱۲۴(آذر و دی) ماهنامه سپيده دانايي در بخش روانشناسي مثبت مطالعه نماييد.

*(با سپاس از لطف و حمايت هاي ارزنده خانم دكتر زهره قرباني)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *